www.jdemenaryby.cz

Třeboňský kapr

Kde ulovit Třeboňského kapra – rybolov na rybnících

Třeboňského kapra je možné chytit pouze na Třeboňsku. Ochranná známka Třeboňský kapr se vztahuje právě k místu chovu, kterým je Třeboňská pánev.

Chovem Třeboňského kapra se zabývá společnost Rybářství Třeboň a.s., která nabízí sportovní rybolov na vybraných rybnících. Kromě Třeboňského kapra můžete chytit i další druhy sladkovodních ryb. K nejznámějším třeboňským rybníkům určeným ke sportovnímu rybaření patří rybníky Hejtman a Staňkovský v okolí města Chlum u Třeboně.

V letní sezóně je možné chytit Třeboňského kapra i přímo v Třeboni na chovném rybníku Svět nebo na našem největším rybníků – Rožmberk (Rybolov na rybnících Svět a Rožmberk je organizován jen ve roce výlovu rybníka).

Kde v Třeboni ochutnat Třeboňského kapra

Chtěli byste ochutnat, jak umí Třeboňského kapra připravit odborníci? Pak jistě v Třeboni, v Chlumu u Třeboně a i dalších místech Třeboňské pánve najdete nejednu restauraci nabízející lákavé místní speciality připravené nejen z kapra, ale i dalších druhů sladkovodních ryb. Rybí specialitou připravenou právě z Třeboňského kapra jsou například Kapří hranolky, které proslavily rybí restauraci Šupina v Třeboni.

Kde koupit Třeboňského kapra v Třeboni

Pokud si budete chtít připravit rybí specialitu z Třeboňského kapra vlastními silami, tak kromě toho, že si můžete kapra sami ulovit, máte samozřejmě možnost si ho i zakoupit v prodejně ryb na sádkách pod hrází rybníka Svět. Zde je k dostání kromě živé ryby i sortiment výrobků opracovaného chlazeného kapra.

Svoji oblibu si čím dál více získává také prodej živých kaprů při podzimních výlovech rybníků na Třeboňsku.

Závod Třeboňský kapr v rybolovu

K oblíbenému rybářskému klání na Třeboňsku patří již tradiční závod v chytání kaprů s názvem Třeboňský kapr, jehož hlavním organizátorem je VACÍK SPORT TEAM. Jako novinku pro rok 2010 organizátoři připravují závod v chytání kaprů na největším rybníce v České republice – Velká Cena Rožumberku.

Uznání ze strany EU

Tradiční značka třeboňského rybníkářství – Třeboňský kapr – se dočkala uznání ze strany Evropské unie v roce 2007, kdy bylo Evropskou komisí schváleno Chráněné zeměpisné označení Třeboňský kapr. Třeboňského kapr, který je chován v čistém prostředí třeboňské pánve a jehož chov vychází z dlouholeté tradice chovu kaprů na Třeboňsku, je nejčastěji lovenou rybou na Třeboňsku.

Historie chovu Třeboňského kapra

Chov Třeboňského kapra se opírá o slavnou rybníkářskou tradici, která sahá až do 14. století, kdy byly na Třeboňsku zakládány první rybníky (např. rybník Dvořiště).

Největšího rozmachu se třeboňské rybníkářství dočkalo v druhé polovině 15. století v době působení slavných rybníkářů Štěpánka Netolického a Jakuba Krčína z Jelčan. Na tuto slavnou éru pak v druhé polovině 19. století navázal Josef Šusta, za jehož působení se poprvé objevuje označení Třeboňský kapr. Třeboňský kapr již tenkrát získal věhlas například ve Vídni či na trzích v Německu.

Článek Třeboňský kapr zařazen do rubriky Třeboňský kapr .

Vložit komentář

 

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Rybářské závody na Rybníce Svět

Štika

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Třeboňský kapr

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.