www.jdemenaryby.cz

Třeboň - lázeňské město s bohatým kulturním programem

Třeboň – centrum rybníkářské oblasti Třeboňska

Centrem Třeboňska, které je nazýváno také jako krajina rybníků, je lázeňské město Třeboň s jedním z nejmalebnějších náměstí v jižních Čechách. V Třeboni najdete zajímavé památky, místní lázně nabízejí léčebné pobyty zaměřené na léčbu pohybového aparátu a nejen v letní sezóně je pro návštěvníky Třeboně připraven bohatý kulturní program. Třeboň jako město s bohatou tradicí chovu ryb nabízí současně i zajímavé podmínky pro rybaření.

Rybaření v Třeboni

Přímo v Třeboni si můžete zarybařit na chovném rybníce Svět, na kterém společnost Rybářství Třeboň a.s. organizuje rekreační rybaření. Možnost rybolovu na rybníce Svět bývá zpravidla pouze v letech výlovu tohoto rybníka ( každý druhý rok) a je omezena na letní měsíce. Na rybníce Svět si můžete vyzkoušet rybolov, aniž byste byli vlastníky rybářského lístku. Stačí si zakoupit příslušné povolení k rybolovu a můžete vyrazit na ryby.

Více informací o rekreačním rybaření v Třeboni –rybník Svět

Z Třeboně můžete na ryby vyrazit i k dalším rybníkům na Třeboňsku, které jsou určené pro sportovní rybolov.

Historické památky v Třeboni

K nejoblíbenějším místům v Třeboni patří zdejší malebné náměstí, které je obklopené měšťanskými domy s barokními a renesančními štíty. Na náměstí z věže Staré radnice můžete shlédnou nejen historické centrum Třeboně, ale i třeba okolní rybníky. Hned v sousedství historického náměstí se nachází rozsáhlý komplex Státního zámku Třeboň s upravovaným parkem. Neméně významnou památkou Třeboně je významná neo-gotická stavba, Schwarzenberská hrobka, která se nachází v parku v blízkosti hráze rybníka Svět.

Třeboňské lázně

Lázeňské služby nabízí v Třeboni dva lázeňské domy, a to sice Bertiny Lázně, které se nacházejí v blízkosti třeboňského náměstí a pak moderní lázeňský komplex Lázně Aurora, který se nachází na okraji Třeboně u rybníka Svět. Třeboňské lázně se zaměřují na léčbu nemocí pohybového aparátu. Tradice třeboňského lázeňství pochází z využívání místního přírodního zdroje a to sice rašeliny –slatiny, která se v podobně slatinných koupelí a zábalů osvědčila právě při léčbě nemocí pohybového aparátů jako jsou například revmatická onemocnění.

Festivaly a kulturní akce Třeboň

Návštěvníci Třeboně mohou každoročně využít bohatou nabídku festivalů, koncertů a divadelních představení, které se zde konají. Na jaře Třeboň hostí mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, spoustu příznivců si našel multižánrový festival Okolo Třeboně, milovníci vážné hudby pak mohou navštívit některý z koncertů na festivalu Třeboňská Nocturna. Zájemce o historii i současnost rybníkářství na Třeboňsku mohou zavítat na Rybářské slavnosti, jejichž nedílnou součástí jsou i rybářské závody pro děti i dospělé.
Více informací o kulturních akcích v Třeboni a na Třeboňsku.

Turistika a cykloturistika v okolí Třeboně

Rovinatá krajina v okolí Třeboně přímo vybízí k výletům na kole. Najdete zde nejen kvalitní síť značených cyklotras, ale přímo z Třeboně z hráze rybníka Svět můžete vyrazit hned na dvě okružní naučné stezky určené pro cyklisty – Naučná stezka Okolo Třeboně a Naučná stezka Rožmberk. Pěší turisté se mohou více o historii a přírodě okolí Třeboně dovědět na naučné stezce Cesta kolem Světa.

Ubytování v Třeboni

Pokud si plánujete dovolenou s rybařením v Třeboni, dobrým pomocníkem při zajištění ubytování Vám jistě bude turistický portál Trebonsko.cz. V rubrice Třeboň Ubytování najdete desítky inzerátů na ubytování v Třeboni včetně pronájmu apartmánů, chat či chalup. Pokud chcete ušetřit čas, který byste strávili vyhledáváním vhodného ubytování, využijte službu Zadej požadavek na ubytování, která je také součásti nabídky turistického portálu Trebonsko.cz.

Článek Třeboň - lázeňské město s bohatým kulturním programem zařazen do rubriky Třeboňsko .

Vložit komentář

 

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Rybářské závody na Rybníce Svět

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Štika

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Třeboňsko

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.