www.jdemenaryby.cz

Třeboňsko

Třeboňsko, které je známé především jako tradiční rybníkářská oblast, patří také k oblíbeným místům pro letní dovolenou. Přímo ideální podmínky zde najdou především příznivci rybaření a cykloturistiky. V lázeňské městě Třeboň, které je centrem oblasti, můžete obdivovat významné kulturní památky či využít bohatou nabídku kulturních akcí. Dalším významným letoviskem Třeboňska je městys Chlum u Třeboně ležící na břehu rybníka Hejtman.

Penzion Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň

Nově vybudovaný penzion v Třeboni nabízí ubytování pro skupiny v klidném prostředí nedaleko centra města.

Zobrazit článek Penzion Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň z rubriky Třeboňsko

Třeboňsko

Třeboňsko, které je také přezdíváno jako krajina rybníků, patří k atraktivním lokalitám pro sportovní rybolov. Zarybařit si zde můžete na jihočeských řekách Lužnice a Nežárka či na rybnících určených pro sportovní rybolov. Kromě rybaření Třeboňsko nabízí výborné podmínky pro přírodní koupání, turistiku a především cykloturistiku.

Zobrazit článek Třeboňsko z rubriky Třeboňsko

Dovolená pro rybáře

Třeboňsko patří bezesporu mezi atraktivní místa pro dovolenou s rybařením. Zarybařit si zde můžete jak na rybnících určených pro sportovní rybolov, tak také na revírech ČRS včetně zatopených pískoven podél Lužnice. Nabízíme Vám i několik tipů na ubytování pro rybáře na Třeboňsku.

Zobrazit článek Dovolená pro rybáře z rubriky Třeboňsko

Ryby na Třeboňsku

Nejznámější rybou třeboňských rybníků, které je zároveň i nejčastějším úlovkem při rybaření na rybnících je Třeboňský kapr, jehož chov má na Třeboňsku dlouholetou tradici. V rybnících jsou chovány další doplňkové ryby jako štika, lín, candát či sumec. Rybníky jako Nový Kanclíř či Hejtman skýtají možnost úlovku trofejních ryb. Čisté úseky Lužnice a říčky Dračice se mohou pochlubit výskytem vzácných druhů ryb.

Zobrazit článek Ryby na Třeboňsku z rubriky Třeboňsko

Povolenky k rybaření

Prodej povolenek k rybolovu na revírech Českého rybářského svazu organizují místní organizace ČRS a další prodejní místa. Tyto povolenky si mohou opatřit pouze držitelé rybářského lístku. Na Třeboňsku si však můžete zarybařit na vybraných rybnících i když nejste organizovaní rybáři a rybářský lístek nevlastníte.

Zobrazit článek Povolenky k rybaření z rubriky Třeboňsko

Rybářské slavnosti v Třeboni

Mezi oblíbené akce na konci léta patří v Třeboni Rybářské slavnosti, které jsou věnované slavné tradici rybníkářství na Třeboňsku. V době konání Rybářských slavností nechybí na třeboňském náměstí bohatý kulturní program či nabídka občerstvení ze sladkovodních ryb. V rámci rybářských slavností probíhá každoročně závod v rybaření pro děti i dospělé.

Zobrazit článek Rybářské slavnosti v Třeboni z rubriky Třeboňsko

Výlovy rybníků na Třeboňsku

Podzimní výlovy rybníků v jižních Čechách patří mezi atraktivní podívané, na které každoročně přijíždí stovky hostů. Na Třeboňsku můžete například každý druhý rok zhlédnout výlov největšího rybníka v ČR – rybníka Rožmberk. Výlovy významných třeboňských rybníků jsou obvykle doprovázené i ochutnávkou rybích specialit a prodejem právě ulovených kaprů.

Zobrazit článek Výlovy rybníků na Třeboňsku z rubriky Třeboňsko

Ubytování Třeboňsko

Hledáte ubytování pro vaši rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Trebonsko.cz, kde si můžete sami vybrat z široké nabídky inzerátů na ubytování v Třeboni, na Třeboňsku a přilehlém okolí. Stránky Trebonsko.cz dále nabízí službu „Zadej požadavek na ubytování“ či e-shop s prodejem pobytů na Třeboňsku.

Zobrazit článek Ubytování Třeboňsko z rubriky Třeboňsko

Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně patří k oblíbeným letoviskům v jižních Čechách s výbornými podmínkami pro sportovní rybolov. Samotný Chlum u Třeboně leží na břehu rybníka Hejtman, na kterém je možné rybaření. V blízkém okolí se pak nachází další dva rybníky s možností rybolovu. Okolí Chlumu u Třeboně dále nabízí výborné podmínky pro koupání, pěší výlety do přírody a projížďky na kole.

Zobrazit článek Chlum u Třeboně z rubriky Třeboňsko

Třeboň - lázeňské město s bohatým kulturním programem

Lázeňské město Třeboň je už po staletí centrem slavné rybníkařské oblasti v jižních Čechách, která se nachází na území Třeboňské pánve. K nejoblíbenějším památkám Třeboně patří malebné náměstí a renesanční zámek. Přímo součástí města je slavný rybník Svět, na kterém je v některých letech možné i rybaření. Město Třeboň se může pochlubit kvalitní nabídkou kulturních akcí, a to nejen v letní sezóně.

Zobrazit článek Třeboň - lázeňské město s bohatým kulturním programem z rubriky Třeboňsko

« Starší

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Štika

Rybářské závody na Rybníce Svět

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Třeboňsko

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.