www.jdemenaryby.cz

Chlum u Třeboně

K oblíbeným místům pro dovolenou s rybařením v jižních Čechách patří rybníky v okolí Chlumu u Třeboně. Kromě rybolovu a vodních radovánek zde můžete ať už na kole či pěšky objevovat okolní krajinu s rozlehlými lesy, malebnými vesničkami či hráze okolních rybníků lemované staletými duby.

Letovisko Chlum u Třeboně

Městys Chlum u Třeboně patří k oblíbeným letoviskům už více než 100 let. V minulosti patřil k nejvýznamnější majitelům zdejšího panství František Ferdinand d´Este, který přeměnil Chlum ve své letní sídlo. Za jeho doby byl například významně rozšířen zámecký park s řadou exotických stromů a keřů. V době mezi světovými válkami se Chlum u Třeboně stál vyhledávaným letoviskem mezi řadou významných umělců i politických představitelů.

Rybníky v okolí Chlumu u Třeboně

Chlum u Třeboně leží v malebné krajině Třeboňska na břehu rybníka Hejtman. Rybník Hejtman byl postaven společně se sousedním Staňkovským rybníkem v 16. století významným jihočeským stavitelem rybníků – Mikolášem Ruthardem z Malešova. Oba dva rybníky jsou ideálním místem pro vodní radovánky i rybaření. V okolí obou rybníků najdete mnoho kempů a penzionů.

Rybaření v okolí Chlumu u Třeboně

Kromě rybníku Hejtman, který se nachází přímo v Chlumu u Třeboně, najdete v blízkém okolí hned další dva rybníky, které jsou také určené pro sportovní rybolov. Jednak je to rozlehlý Staňkovský rybník, který leží v sousedství rybníka Hejtman, a dále pak rybník Nový Kanclíř, který leží ca 2 km na západ od Chlumu u Třeboně. Na všech třech rybnících organizuje sportovní rybolov společnost Rybářství Třeboň a.s. V blízkosti Chlumu u Třeboně v obci Žíteč, na chovném rybníce Blato, probíhá každoročně tradiční závod v chytání kaprů s názvem „Třeboňský kapr“.

Turistika a cykloturistika v okolí Chlumu u Třeboně

Okolí Chlumu u Třeboně je přímo ideálním místem pro výlety na kole. Necelé 3 km na západ od Chlumu se můžete napojit na naučnou stezku Okolo Třeboně, která vás dovede až do Třeboně, na hráz rybníka Svět. Po značených cyklistických trasách lze objet celý rybník Hejtman, vydat se k rybníku Svobodný u rakouských hranic, který byl celých 40 let nepřístupný, anebo v blízkosti rašeliniště Pele navázat na cyklotrasy v Rakousku. V okolí Chlumu najdete i kvalitní síť značených tras pro pěší turisty, které můžete využít k vycházkám do přírody.

Ubytování Chlum u Třeboně

Chystáte se na rybářskou dovolenou do Chlumu u Třeboně či jeho okolí? Pak vám jistě dobrým pomocníkem při hledání ubytování bude turistický server Trebonsko.cz, kde najdete více než 100 nabídek na ubytování na Třeboňsku včetně ubytování v Chlumu u Třeboně a jeho okolí. K zajištění vaší rybářské dovolené na Třeboňsku můžete využít i službu Zadej požadavek na ubytování turistického portálu Trebonko.cz, kde stačí pouze zadat vaše požadavky na ubytování a následně vám bude nabídnuto ubytování dle vašeho přání.

Článek Chlum u Třeboně zařazen do rubriky Třeboňsko a .

Vložit komentář

 

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Štika

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Rybářské závody na Rybníce Svět

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Třeboňsko

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.