www.jdemenaryby.cz

Jdeme na ryby.cz

Chystáte se na ryby na Třeboňsko? Připravili jsme pro Vás přehledné informace o možnostech rybaření na Třeboňsku. Najdete zde přehled rybářských revírů, typy na ubytování pro rybáře či informace o povolenkách. Na našich stánkách nechybí ani rybí recepty či náměty na další aktivity, kterými si můžete zpestřit Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku.

Rybářské slavnosti v Třeboni

Mezi oblíbené akce na konci léta patří v Třeboni Rybářské slavnosti, které jsou věnované slavné tradici rybníkářství na Třeboňsku. V době konání Rybářských slavností nechybí na třeboňském náměstí bohatý kulturní program či nabídka občerstvení ze sladkovodních ryb. V rámci rybářských slavností probíhá každoročně závod v rybaření pro děti i dospělé.

Zobrazit článek Rybářské slavnosti v Třeboni z rubriky Třeboňsko

Vánoční rybí krém s hráškem

Vyzkoušejte recept na sváteční polévku z kapra, zdobenou omeletkami se zeleným hráškem. Celý postup přípravy rybí polévky s hráškem můžete zhlédnout na názorném videu v podání Petra Stupky.

Zobrazit článek Vánoční rybí krém s hráškem z rubriky Třeboňský kapr

Kapr na modro

Kapr na modro patří mezi tradiční recepty našich babiček. Při přípravě jsou porce kapra vařené v okořeněném zeleninovém vývaru. Vyzkoušejte, že i vařená ryba může být opravdovou pochoutkou.

Zobrazit článek Kapr na modro z rubriky Třeboňský kapr

Smažený kapr ve zlatých šupinách

Kapr smažený ve zlatých šupinách je obměnou tradičního smaženého kapra v trojobalu. Na této rybí pochoutce si můžete pochutnat nejen o Vánocích, ale i kdykoliv během roku. Celý postup na přípravu smaženého kapra v kukuřičných lupínkách můžete zhlédnou na názorném videu.

Zobrazit článek Smažený kapr ve zlatých šupinách z rubriky Třeboňský kapr

Výlovy rybníků na Třeboňsku

Podzimní výlovy rybníků v jižních Čechách patří mezi atraktivní podívané, na které každoročně přijíždí stovky hostů. Na Třeboňsku můžete například každý druhý rok zhlédnout výlov největšího rybníka v ČR – rybníka Rožmberk. Výlovy významných třeboňských rybníků jsou obvykle doprovázené i ochutnávkou rybích specialit a prodejem právě ulovených kaprů.

Zobrazit článek Výlovy rybníků na Třeboňsku z rubriky Třeboňsko

Ubytování Třeboňsko

Hledáte ubytování pro vaši rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Trebonsko.cz, kde si můžete sami vybrat z široké nabídky inzerátů na ubytování v Třeboni, na Třeboňsku a přilehlém okolí. Stránky Trebonsko.cz dále nabízí službu „Zadej požadavek na ubytování“ či e-shop s prodejem pobytů na Třeboňsku.

Zobrazit článek Ubytování Třeboňsko z rubriky Třeboňsko

Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně patří k oblíbeným letoviskům v jižních Čechách s výbornými podmínkami pro sportovní rybolov. Samotný Chlum u Třeboně leží na břehu rybníka Hejtman, na kterém je možné rybaření. V blízkém okolí se pak nachází další dva rybníky s možností rybolovu. Okolí Chlumu u Třeboně dále nabízí výborné podmínky pro koupání, pěší výlety do přírody a projížďky na kole.

Zobrazit článek Chlum u Třeboně z rubriky Třeboňsko

Třeboň - lázeňské město s bohatým kulturním programem

Lázeňské město Třeboň je už po staletí centrem slavné rybníkařské oblasti v jižních Čechách, která se nachází na území Třeboňské pánve. K nejoblíbenějším památkám Třeboně patří malebné náměstí a renesanční zámek. Přímo součástí města je slavný rybník Svět, na kterém je v některých letech možné i rybaření. Město Třeboň se může pochlubit kvalitní nabídkou kulturních akcí, a to nejen v letní sezóně.

Zobrazit článek Třeboň - lázeňské město s bohatým kulturním programem z rubriky Třeboňsko

Prodej na sádkách

Chtěli byste si sami během Vaší dovolené na Třeboňsku nachystat pochoutku z Třeboňského kapra? Na sádkách v Třeboni a také na dalších místech na Třeboňsku najdete sádky Rybářství Třeboň a.s., které nabízejí celoroční prodej kaprů a dalších sladkovodních ryb. V areálu sádek v Třeboni se nachází prodejna se sortimentem rybích výrobků včetně uzených ryb a kapřích filet ke grilování.

Zobrazit článek Prodej na sádkách z rubriky Třeboňský kapr

« Starší Novější »

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Rybářské závody na Rybníce Svět

Štika

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.