www.jdemenaryby.cz

Jdeme na ryby.cz

Chystáte se na ryby na Třeboňsko? Připravili jsme pro Vás přehledné informace o možnostech rybaření na Třeboňsku. Najdete zde přehled rybářských revírů, typy na ubytování pro rybáře či informace o povolenkách. Na našich stánkách nechybí ani rybí recepty či náměty na další aktivity, kterými si můžete zpestřit Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku.

Třeboňsko

Třeboňsko, které je také přezdíváno jako krajina rybníků, patří k atraktivním lokalitám pro sportovní rybolov. Zarybařit si zde můžete na jihočeských řekách Lužnice a Nežárka či na rybnících určených pro sportovní rybolov. Kromě rybaření Třeboňsko nabízí výborné podmínky pro přírodní koupání, turistiku a především cykloturistiku.

Zobrazit článek Třeboňsko z rubriky Třeboňsko

Dovolená pro rybáře

Třeboňsko patří bezesporu mezi atraktivní místa pro dovolenou s rybařením. Zarybařit si zde můžete jak na rybnících určených pro sportovní rybolov, tak také na revírech ČRS včetně zatopených pískoven podél Lužnice. Nabízíme Vám i několik tipů na ubytování pro rybáře na Třeboňsku.

Zobrazit článek Dovolená pro rybáře z rubriky Třeboňsko

Ryby na Třeboňsku

Nejznámější rybou třeboňských rybníků, které je zároveň i nejčastějším úlovkem při rybaření na rybnících je Třeboňský kapr, jehož chov má na Třeboňsku dlouholetou tradici. V rybnících jsou chovány další doplňkové ryby jako štika, lín, candát či sumec. Rybníky jako Nový Kanclíř či Hejtman skýtají možnost úlovku trofejních ryb. Čisté úseky Lužnice a říčky Dračice se mohou pochlubit výskytem vzácných druhů ryb.

Zobrazit článek Ryby na Třeboňsku z rubriky Třeboňsko

Třeboňský kapr

Třeboňsko je místem chovu Třeboňského kapra, tradičního produktu zdejšího rybníkářství. K nejvýznamnějším úspěchům značky Třeboňský kapr je získání ochranné známky Evropské Unie – Chráněné zeměpisné označení Třeboňský kapr. Díky možnosti sportovního rybolovu na vybraných rybnících na Třeboňsku si Třeboňského kapra můžete i sami chytit.

Zobrazit článek Třeboňský kapr z rubriky Třeboňský kapr

Kapr a grilování

Kapr i ostatní druhy sladkovodních ryb se výborně hodí ke grilování. Připravte si během vaší dovolené grilovaného kapra, inspirací vám mohou být recepty mistra kuchaře Petra Stupky.

Zobrazit článek Kapr a grilování z rubriky Třeboňský kapr

Povolenky k rybaření

Prodej povolenek k rybolovu na revírech Českého rybářského svazu organizují místní organizace ČRS a další prodejní místa. Tyto povolenky si mohou opatřit pouze držitelé rybářského lístku. Na Třeboňsku si však můžete zarybařit na vybraných rybnících i když nejste organizovaní rybáři a rybářský lístek nevlastníte.

Zobrazit článek Povolenky k rybaření z rubriky Třeboňsko

« Starší Novější »

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Rybářské závody na Rybníce Svět

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Štika

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.