www.jdemenaryby.cz

Třeboňsko

Hledáte místo, kam vyrazit na ryby v jižních Čechách? Vyzkoušejte tradiční oblast rybářů – Třeboňsko, kde kromě revírů na řekách Lužnice a Nežárce najdete hned několik rybníků k rekreačnímu rybaření.

Rybníkářská tradice na Třeboňsku

Malebná krajina Třeboňska se stovkami rybníků, borovými lesy a rozlehlými rašeliništi patří k nejhezčím oblastem v jižních Čechách. Právě důmyslný systém rybníků a umělých kanálu převážně z 16. století přeměnil původní nehostinnou bažinatou krajinu Třeboňska v region, jehož prosperita je už po staletí založena na chovu ryb.

Sportovní rybolov jižní Čechy – Třeboňsko

Není divu, že Třeboňsko, jako tradiční oblast rybářů, patří k oblíbeným místům pro sportovní rybolov a to nejen v rámci jižních Čech, ale i celé České republiky. Rybáři zde najdou jak revíry Českého rybářského svazu na řekách Lužnice a Nežárka a říčce Dračice, tak i soukromé rybníky k rybaření, na kterých je možný rybolov i bez rybářského lístku. (Samozřejmě je nutné zakoupení povolenky k rybolovu a dodržování pravidel místního rybářského řádu).

Rybaření na rybnících -Třeboňsko

Nabídce rekreačního rybaření na Třeboňsku dominují rybníky společnosti Rybářství Třeboň a.s. určené pro sportovní rybolov včetně rybářsky oblíbených rybníků v okolí Chlumu u Třeboně – rybník Staňkovský a rybník Hejtman. Nejčastějším úlovkem na třeboňských rybnících je chlouba zdejších rybářů – Třeboňský kapr.

Třeboňské rybníky

Na území třeboňské pánve se nachází více než 400 rybníků. Základ třeboňské rybniční sítě, tak jak jí známe v dnešní podobě, byl položen již v 16. století v době slavných stavitelů rybníků – Štěpánka Netolického a Jakuba Krčína z Jelčan. K známým třeboňským rybníkům patří největší rybník v ČR – rybník Rožmberk a rybník Svět, který se nachází přímo ve městě Třeboň. V letní sezóně si můžete na chovných rybnících Svět a Rožmberk i zarybařit (většinou však jen v roce výlovu rybníka).

Třeboňsko jako oblíbené místo pro Vaší dovolenou

Starobylé hráze rybníků, hluboké borové lesy, kvalitní sít turistických a cyklistických cest  – to vše vytváří z Třeboňska ideální místo pro dovolenou, kde můžete odpočívat uprostřed přírody. K nejoblíbenějším způsobům objevování nejrůznější zákoutí Třeboňska patří cykloturistika. Kromě klasických cyklotras zde najdete i naučné cyklistické stezky, na kterých se dovíte více o místní přírodě či historii.

Centrum oblasti – lázeňské město Třeboň – se může pochlubit řadou významných památek a bohatým kulturním programem. K neméně důležitým lákadlům Třeboňska patří místní speciality ze sladkovodních ryb, kterým vévodí Třeboňský kapr. K vyhlášeným akcím, na které přijíždějí lidé z dalekého okolí, patří podzimní výlovy rybníků.

Ubytování na Třeboňsku

Chystáte se strávit vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Trebonsko.cz, který je partnerem webových stránek Jdemenaryby.cz.

Přírodní bohatství Třeboňska

Na krajině Třeboňska je zajímavé to, že přestože je již po staletí významně přetvářena a využívaná člověkem, zachovalo se zde zcela výjimečné přírodní bohatství. Například břehy uměle vytvořených rybníků nahradily původní mokřadní ekosystémy a umožnily tak přežití původních druhů. K nejcennějším biotopům na Třeboňsku patří rašeliniště, která jsou chráněnu nejen na národní, ale i mezinárodní úrovni (Ramsarská úmluva o ochraně mokřadů). Převážná část třeboňské pánve je chráněna formou CHKO Třeboňsko, zároveň je tato oblast i Biosférickou rezervací v rámci programu UNESCO.

Článek Třeboňsko zařazen do rubriky Třeboňsko a .

Vložit komentář

 

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Štika

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Rybářské závody na Rybníce Svět

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Třeboňsko

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.