www.jdemenaryby.cz

Mimopstruhové revíry Českého rybářského svazu na Třeboňsku

Na Třeboňsku se nacházejí mimopstruhové revíry Českého rybářského svazu na řekách Lužnice a Nežárka. Ryby je možné chytat i na uměle vytvořeném kanálu Nová řeka, který odvádí část vody z Lužnice do Nežárky. Do rybářských revírů řeky Lužnice patří i zatopené pískovny u Veselí nad Lužnicí a pískovny mezi Majdalenou a Suchdolem nad Lužnicí. V přehledu mimopstruhových revírů na Třeboňsku uvádíme i revíry, které se nacházejí na okraji či těsné blízkosti Třeboňska (např. revír Stopnice 2 v okolí Borovan). Kliknutím na název rybářského revíru zobrazíte mapu revíru.

Lužnice 7 - mapa revír 421 038

Mimopstuhový revír na toku Lužnice v okolí Veselí nad Lužnicí. Část revíru se nachází na severním okraji CHKO Třeboňsko. Začátek revíru je v Dráchově, konec pak ve Vlkově. Součástí revíru je Blatský potok.

Lužnice 7 b - mapa revír 421 039

Revír Lužnice 7b se nachází na severní části CHKO Třeboňsko mezi Veselím nad Lužnicí a Vlkovem. Revír je tvořen soustavou zaplavených Vlkovských štěrkopískovišť. ( Vlkovská velká, Vlkovská malá, Zastávka, U Nekolů, Zadní)

Lužnice 8 - mapa revír 421 040

Mimopstruhový revír Lužnice 8 na řece Lužnici ležící na území CHKO Třeboňsko. Začátek revíru se nachází ve Vlkově, konec pak v blízkosti výtoku rybníka Rožmberk. Součástí revíru je část toku potoka Říčky u Lomnice nad Lužnicí.

Lužnice 10 A - mapa revír 421 041

Mimopstruhový revír Lužnice 10 A se nachází v jižní polovině CHKO Třeboňsko. Začátek revíru najdete na rozvodí Staré a Nové řeky, konec se nachází v Tušti. Součástí revíru je Koštěnický potok od jeho ústí do Lužnice po sádky v Chlumu u Třeboně.

Lužnice 10B - mapa revír 421 042

Rybářský revír Lužnice 10 B je tvořen zaplavenými propadlinami po těžbě zemin, které se nacházejí podél toku řeky Lužnice, jihozápadně od Chlumu u Třeboně. Do revíru spadá pískovna Cep, Cep I, Velká Tušťská a Malá Tušťská).

Lužnice 11 – mapa revír 421 043

Rybářský revír Lužnice 11 se nachází v jihovýchodním cípu Třeboňka, na toku řeky Lužnice od Tušti po státní hranice s Rakouskem. Součástí revíru jsou vodní nádrže Rybná a Velké Hliniště.

Nové řeky 1 – mapa revír 421 088

Mimopstruhový revír Nové řeky 1 se nachází v centrální části Třeboňska, na celé délce umělého kanálu Nová řeka, který spojuje řeky Lužnice a Nežárka. Začátek revíru se nachází v v blízkosti Stráže nad Nežárkou, konec pak v rozvodí Staré a Nové řeky.

Nežárka 1 – mapa revír 421 049

Rybářský revír Nežárka 1 se nachází v severní části Třeboňska, v úseku řeky Nežárka od vtoku do Lužnice po jez Metel. Lov z plavidel je na revíru povolen.

Nežárka 2 – mapa revír 421 050

Revír Nežárka 2 se nachází v severní části CHKO Třeboňsko na 15 km dlouhém úseku řeky Nežárky. Začátek revíru je u jezu Metel, konec pak na jezu u mlýna Šimanov, západně od Stráže nad Nežárkou. Součástí revíru je bývalý náhon Nežárky začínající u jezu v Jemčině a ústící zpět do řeky nedaleko „Šumpily“, který má však status místního revíru a platí zde pouze místní povolenky.

Nežárka 3 - mapa revír 421 051

Začátek revíru Nežárka 3 se nachází na území CHKO Třeboňsko, na jezu u mlýna Šimanov, západně od města Stráž nad Nežárkou. Konec revíru je u jezu mlýna v Dolním Žďáru.

Stropnice 2 - mapa revír 421 064

Mimopstruhový revír Stropnice 2 se nachází poblíž jihozápadního okraje CHKO Třeboňsko. Začátek revíru je v Ostrolovském Újezdě (jihozápadně od Borovan), konec pak v Byňově. Součástí revíru je nádrž Pražan v katastrálním území Borovany, platí tu však zvláštní místní povolenky.

Ledenické důlní propadliny 1 – mapa revír 421 029

Mimopstruhový revír Ledenické důlní propadliny se nachází na západním okraji Třeboňska, na sever od Borovan. Revír je tvořen zaplavenými propadlinami po těžbě kaolínu (Růžovská propadlina, Lazna, Velká jáma a Malá jáma). Pro lokality Velká jáma a Malá jáma platí pouze místní povolenky.

Podrobné informace o jednotlivých mimopstruhových revírech na Třeboňsku včetně přehledných map najdete na oficiálních stránkách Českého rybářského svazu.

Místní organizace Českého rybářského svazu – Třeboňsko

Článek Mimopstruhové revíry Českého rybářského svazu na Třeboňsku zařazen do rubriky Rybářské revíry – ČRS a .

Vložit komentář

 

Rybaření na rybnících

Specifikem Třeboňska je možnost rybaření na rybnících Rybářství Třeboň a.s.

Ukázky z fotoblogu

Rybářské závody na Rybníce Svět

Kaprařina na třeboňských rybnících.

Kpaři při výlovu rybníka Svět.

Štika

Náš tip

Penzion Třeboň partner pro ubytování v Třeboni.


Dovolená s rybařením na chatách a chalupách od DDS TOUR.


Rybaření a rybářské potřeby v regionálním katalogu služeb a subjektů Třeboň INFO.CZ.

Hlavní menu

Rybářské revíry – ČRS

Grilování kapra

Kapří maso se výborně hodí i ke grilování. Inspirujte se recepty na grilování kapra.

Ryby na Třeboňsku

Nejčastějším úlovkem rybářů je Třeboňský kapr. K dalším loveným rybám patří štika, sumec, candát, lín, amur.

Ubytování na Třeboňsku

Hledáte ubytování pro Vaší rybářskou dovolenou na Třeboňsku? Využijte služeb turistického portálu Třeboňsko.cz.